Dla zdrowia i relaksu: Masaż Shantala Body Touch


Masaż Shantala Body Touch jest prostą metodą masażu relaksacyjnego. Można się go łatwo nauczyć i wykonywać członkom własnej rodziny (żonie, mężowi, starszym dzieciom).

Ze względu na działanie odprężające i redukujące stres masaż Shantala Body Touch jest polecany dla kobiet w ciąży – najlepiej aby był wykonywany przez ojca dziecka, lub inną bliską osobę. Znakomite efekty przynosi u karmiących matek, dla zwiększenia laktacji.

Stosowany jest również przez psychologów w trakcie terapii – wówczas masaż wykonywany jest w gabinecie przez terapeutę.

Cechą charakterystyczną masażu Shantala Body Touch jest brak konieczności zdjęcia ubrania przez osobę poddaną masażowi, w związku z czym może on być wykonany u osób które czują dyskomfort przy innych masażach – ze względu na przekraczanie ich osobistej sfery bezpieczeństwa.

Regularne stosowanie masażu relaksacyjnego przynosi następujące korzyści osobie poddanej masażowi:

  • pomaga w uregulowaniu snu,
  • wycisza, uspokaja,
  • poprawia, wzmacnia więzi z członkami rodziny wykonującymi masaż,
  • podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.


Typową reakcją na masaż jest zaśnięcie na około 30-60 minut, a jesli masaż jest wykonywany wieczorem to bezpośrednio po masażu najlepiej udać się do łóżka.

Twórcą masażu Shantala Body Touch jest Marek Kotas.
Technika masażu jest objęta ochroną prawną ( Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83 ) a jego nazwa jest chroniona znakiem towarowym zarejestrowanym w Urzędzie Patentowym pod numerem R.271670 .

Dla zdrowia i relaksu: Masaż Shantala Body Touch Dla zdrowia i relaksu: Masaż Shantala Body Touch